Uzak Mesafe İlişkiler..

Mobil Sohbet Sitemize Katıl...

Y

YeLda

Guest
#1


Sürekli konuşmak zorunda değilsiniz

Her an her saniye konuşmak, mesajlaşmak zorunda değilsiniz. Ayrı şehirlerdeki iki insanın ilişki yürütebilmek için günün 10 saatini telefonda geçirmesine gerek yoktur. Günde birkaç saat konuşmak, gece yatmadan video görüşmesi yapmak, gün içinde gördüğünüz keyifli bir durumun fotoğrafını atıp üstüne konuşma yapmak en doğrusudur.

Bu durumu fırsata çevirin

Eğer gelecekte birlikte yaşamak istiyorsanız, öncelikle ayrı yaşamanın nasıl bir şey olduğunu deneyimlemelisiniz. Uzak mesafe ilişkisini bir tür deneyim olarak görün. Mesafelerin sizi ayırdığını düşünmek yerine bu tecrübenin sevginizi güçlendireceğine inanmalısınız.

letişiminize özen gösterin

Sabahları “günaydın”, geceleri “iyi geceler” cümlelerini zaten her gün kullanıyorsunuz. Ancak gün içinde yaptığınız şeyleri birbirinize bir oyun şeklinde gönderebilirsiniz. Ses kaydı, video, fotoğraf gibi şeylerden yararlanın. İletişime özen gösterin. İletişime özen göstermek karşı tarafa sevildiğini ve önemsendiğini hissettirir.

Aynı anda birçok şey yapabilirsiniz

Birlikte aynı oyunu oynayın ya ad aynı diziyi izleyin. Görüntülü görüşme yaparken birlikte şarkı söyleyin. Birlikte video-yürüyüşe çıkın. Aynı kitabı okuyup sonrasında telefonda kitap hakkında muhabbet edin. Olabildiğince çok ortak şey yapın ki konuşacak şeyiniz olsun.

Birbirinize karşı dürüst olun

Korkularınız, endişeleriniz, mutsuzluklarınız hakkında karşı tarafla konuşun. Duygularınızı ne kadar saklamaya çalışırsanız çalışın, bir süre sonra ortaya çıkacaktır. Her şeyle tek başınıza mücadele etmeye çalışmayın. Birbirinize karşı açık ve net olun.

Birbirinize ufak süprizler yapın

İlişkinize mesafe girdiği an, sevgilinize sürpriz yapmanın en güzel zamanı demektir. Habersiz yapılan sürprizler hem sevgilinizi mutlu edecek hem de bu tarz küçük buluşmalar ilişkinizi güçlendirecektir.

Özleme alışın

Bu tarz durumlarda size kalan şeylerden bir tanesi özleme hissiyle barışmak olacaktır. Çünkü eskisi gibi her an atlayıp gidemeyeceğiniz gibi bu durumların bastırdığı anlarda isyan etmek yerine alışmak gerekiyor. Eğer tam tersi yaşanırsa ilişkinizi daraltmaya başlayacaksınız. Hayatınızdaki bu yeni gerçeği kabul edip duygularınızın kontrolünü elinize alın.

Düzenli görüşmeye özen gösterin

Uzak mesafe ilişkisini ayakta tutan şey düzenli görüşmelerdir. İki taraf da ayda, üç ayda, belki de yılda bir görüştüğü için buluşmalar inanılmaz yoğun geçer. Bu nedenle bütçeniz elverdiğince sevgilinizle görüşmeye çalışın. Böylece uzak mesafe ilişkilerine ağır bir yük bindiren yolculuk masraflarını da minimize etmiş olursunuz.
 
Sohbet Chat
Üst Alt